راهنمای استفاده از تمپلیت‌های ابزاری، اندیکاتوری و نموداری در چارتیکس

راهنمای استفاده از تمپلیت‌های ابزاری، اندیکاتوری و نموداری در چارتیکس

تمپلیت‌ها یکی از کاربردی‌ترین ابزارها در چارتیکس هستند که به شما کمک می‌کنند تا بتوانید به سادگی و در سریع‌ترین زمان ممکن تغییرات لازم را روی بخش‌های مختلف اعمال کنید. در این مطلب از بلاگ چارتیکس قصد داریم تا شما را با انواع تمپلیت‌ها و نحوه استفاده از آنها در چارتیکس آشنا کنیم. با ما همراه باشید…

تمپلیت‌ها ابزاری (Drawing Templates)

این تمپلیت‌ها بر روی ابزارهای ترسیمی که روی نمودار از آنها استفاده می‌کنید اعمال می‌شوند. فرض کنید که می‌خواهید از ابزار فیبوناچی برای ترسیم فیبوناچی اصلاحی و فیبوناچی اکستنشن استفاده کنید. همانطور که می‌دانید، فیبوناچی اصلاحی و فیبوناچی اکستنشن دو ابزار مجزا از یکدیگر نیستند و صرفا از یک ابزار برای ترسیم هر دو مورد استفاده می‌شود. تنها تفاوت، به درصدهای مشخص شده و همچنین نقطه شروع و پایان ترسیم این ابزار باز میگردد. 

بنابراین شما بایستی از ابزار فیبوناچی اصلاحی (Fibo Retracement) برای هر دو منظور استفاده کنید. در واقع باید هم درصدهای اصلاحی (بین 0 تا 100) و هم درصدهای اکستنشن (بالاتر از 100) را در ابزار خود داشته باشید.

در اینجاست که نقش تمپلیت‌های ابزاری پررنگ می‌شود و می‌توانید با ساخت دو تمپلیت کاملا مجزا برای فیبوناچی اصلاحی و اکستنشن، به سادگی در مواقع نیاز از هر کدام استفاده کنید. در واقع دیگر نیازی نیست هر بار تنظیمات را به صورت دستی تغییر دهید. 

در ویدئوی زیر نحوه ساخت تمپلیت‌های مجزا برای فیبوناچی اصلاحی و اکستنشن را به صورت کامل توضیح داده‌ایم. 

تفاوتی ندارد که از چه ابزاری استفاده کنید. می‌توانید برای خطوط روند، کانال، چنگال اندروز، گن باکس، متن، اشکال هندسی، الگوهای هارمونیک و هر ابزار دیگری در چارتیکس تمپلیت‌های مختلفی داشته باشید. در حال حاضر امکان ساخت 10 تمپلیت مجزا برای هر ابزار وجود دارد. 

تمپلیت‌های اندیکاتوری (Indicator Templates)

اگر جزو دسته افرادی هستید که روش و استراتژی معاملاتی‌تان بر اساس اندیکاتورهاست، قطعا تمپلیت‌های اندیکاتوری می‌تواند یکی از کاربردی‌ترین قابلیت‌ها برای شما در چارتیکس باشد. اگر بر اساس اندیکاتورها تحلیل و ترید می‌کنید، احتمالا از ترکیب دو یا چند اندیکاتور بهره می‌برید. بنابراین اینکه بخواهید روی هر نمودار اندیکاتورها را یک به یک اضافه کنید، برای شما وقت گیر خواهد بود. 

راه ساده‌ای که وجود دارد استفاده از تمپلیت‌های اندیکاتوریست. یعنی شما تنها یک بار همه اندیکاتورها را با تنظیمات مدنظرتان روی یک نمودار قرار داده و آن را ذخیره می‌کنید. سپس در هر نمودار دیگری که نیاز داشته باشید، می‌توانید با یک کلیک تمپلیت اندیکاتوری مدنظرتان را بارگزاری کنید تا همان اندیکاتورها با همان تنظیمات روی نمودار قرار بگیرند. 

در ویدئوی زیر نحوه ساخت تمپلیت اندیکاتورها و بارگزاری آن روی نمودارها را مشاهده خواهید کرد. 

تمپلیت‌های نموداری (Chart Templates)

تمپلیت‌های نموداری نیز به شما این امکان را می‌دهند که تا چند تمپلیت مختلف برای خود نمودار داشته باشید. مثلا اگر قصد داشته باشید که چند تمپلیت با حالت‌های گرافیکی متفاوت مثل رنگ کندل‌ها، رنگ پس زمینه و … ایجاد کنید، تمپلیت‌های نموداری به سادگی این کار را برای شما انجام می‌دهند. کافیست برای هر تمپلیت تنظیمات مدنظر را یک بار انجام داده و آن را ذخیره کنید. سپس روی نمودارهای دیگر با یک کلیک تنظیمات شما اعمال خواهند شد. 

در ویدئوی زیر نحوه ایجاد و استفاده از تمپلیت‌های اندیکاتوری را نشان داده‌ایم. 

نمودار طلا و ارز آموزش نسخه موبایل چارتیکس نمودار بورس ایران آموزش تنظیمات تریدینگ ویو
نمودار اونس طلا نمودار فارکس نمودار سکه آموزش چارتیکس
آموزش تریدینگ ویو نمودار آتی بورس کالا نمودار آبشده تقویم اقتصادی فارسی
دیدگاه‌ها ۲
ارسال دیدگاه جدید