تحلیل اونس جهانی طلا

تحلیل اونس جهانی طلا

تحلیل اونس جهانی طلا

وضعیت اونس جهانی طلا نسبت به آخرین تحلیلی که در آکادمی چارتیکس منتشر کردیم تغییر چندانی نداشته و قیمت از حدود 2090 دلار با یک حرکت اصلاحی آهسته تا محدوده 2020 و سپس تا 2050 (در این لحظه) در نوسان بوده است. همچنان به نظر میرسد نظر تحلیلگران کاهش نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا در سال 2024 باشد که این مورد میتواند به رشد قیمت اونس طلا کمک شایانی کند.
اما با این حال همچنان محدوده مقاومت بسیار قدرتمند 2070 دلاری را پیش رو داریم و تا زمانی که این سطح شکسته نشده و قیمت تثبیت چند روزه بالای آن نداشته باشد، صعود پرقدرت قیمت کمی دور از انتظار است.

اما در تایم فریم‌ 4 ساعته شاهد واکنش قیمت به خط روند صعودی هستیم. در همین محدوده ناحیه حمایتی 2015-2005 را نیز داریم که یک ناحیه حمایتی بسیار مهم است و شکسته شدن آن میتواند منجر به ریزش بازار تا محدوده 1970و سپس 1930 دلار شود.

اما در همین تایم فریم شاهد واکنش بسیار عالی یک ناحیه عرضه که در محدوده 2062-2066 وجود دارد هستیم که موفق به برگشت دادن قیمت برای دو بار متوالی شده است. با این حال به نظر میرسد که این ناحیه تضعیف شده باشد و احتمالا در حمله بعدی قیمت شکسته خواهد شد. در صورت شکست این ناحیه یک حرکت صعودی تا محدوده عرضه بعدی یعنی 2085-2089 دور از انتظار نخواهد بود. اما در صورت شکسته شدن ناحیه 2085-2089 باید دقت داشته باشید که وارد ناحیه پرچالشی شده‌ایم که شرایط عبور از آن را بالاتر (و در تحلیل‌های قبلی) توضیح داده‌ایم.

منتظر تحلیل های بعدی ما در آکادمی چارتیکس باشید.

نمودار طلا و ارز آموزش نسخه موبایل چارتیکس نمودار بورس ایران آموزش تنظیمات تریدینگ ویو
نمودار اونس طلا نمودار فارکس نمودار سکه آموزش چارتیکس
آموزش تریدینگ ویو نمودار آتی بورس کالا نمودار آبشده تقویم اقتصادی فارسی
دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید