تحلیل اونس طلا

تحلیل اونس طلا

در آخرین روزهای سال 2023 و زمانی که قیمت اونس 2050 دلار بود، طی یک تحلیل بلند مدت هدف 2500 دلار را برای اونس جهانی طلا پیشبینی کرده بودیم. اکنون اونس به این محدوده بسیار نزدیک شده و تا 2450 دلار پیشروی کرده است! در روزهای اخیر اونس تلاش کرده تا از ناحیه مقاومتی 2450 دلار که یک بار نیز به آن نزدیک شده بود عبور کند اما باز هم ناموفق بود و پس از یک نفوذ، پرقدرت به سمت پایین برگشته است.

در حال حاضر قیمت اونس در محدوده 2330 دلار بوده و دو ناحیه مهم پیش روی خود دارد. یکی محدوده 2321-2303 دلار است که یک ناحیه تقاضای ظاهرا قوی و لمس نشده است. در صورتی که این ناحیه بتواند در مقابل ریزش اونس حمایت خوبی انجام دهد، میتوانیم انتظار برگشت تا 2360 و 2400 دلار را داشته باشیم. اما در صورت از دست رفتن این ناحیه محدوده حمایتی 2280-2267 مهمترین ناحیه حمایتی اونس طلا خواهد بود که باید منتظر رسیدن قیمت و مشاهده واکنش آن باشیم. در صورتی که این ناحیه نیز از دست برود، یک سقف دوقلو تکمیل خواهد شد و خبر خوبی برای خریداران نخواهد بود. چرا که این ریزش میتواند حدود 150 دلار باشد و قیمت اونس را به سمت 2120 دلار سوق دهد!

در تایم فریم‌های پایین‌تر از روزانه ساختار خاصی مشاهده نمی‌شود و بهتر است در زمان رسیدن قیمت به دو ناحیه حمایتی ذکر شده در بالا، به دنبال شکل گیری ساختارها برگشتی احتمالی به منظور پیدا کردن تریگر خرید باشیم.

در هفته جاری گزارش‌های اقتصادی نسبتا مهمی نیز منتشر خواهند شد اما انتظار تاثیرات میان مدت و بلند مدتی از آنها نداریم و صرفا میتوانند نوسانات کوتاه مدت ایجاد کنند. در ادامه میتوانید این گزارش‌ها را مشاهده کنید. همچنین امکان دسترسی به لیست گزارش‌های اقتصادی مهم و تاثیرگزار بر بازارهای جهانی را در تقویم اقتصادی چارتیکس به همراه توضیحات ترجمه شده و قابلیت ثبت هشدار نیز وجود دارد.

نمودار طلا و ارز آموزش نسخه موبایل چارتیکس نمودار بورس ایران آموزش تنظیمات تریدینگ ویو
نمودار اونس طلا نمودار فارکس نمودار سکه آموزش چارتیکس
آموزش تریدینگ ویو نمودار آتی بورس کالا نمودار آبشده تقویم اقتصادی فارسی
دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید